Artiklid

Sc. cerevisiae sp. boulardii

avaldatud 20. oktoober 2017

Kodulehekülje sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes muul viisil ja kohas ilma Härm OÜ kirjaliku loata. Avalikustamisel peab säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks.

Saccharomyces cerevisiae sp. boulardii on mikropärm, mis EI TOODA süsinikdioksiidi nagu teised pärmilised, vaid toodab polüamiine, nagu spermiin ja spermidiin, mis on põhilised limaskesta alusmolekulid. Seetõttu Sc. boulardii kaitseb ja aitab taastada kahjustunud limaskesta ning ennetab ja aeglustab patogeenide pääsu vereringesse. Alates 2010. aastast on boulardii ametlik ja teaduslik nimetus Saccharomyces cerevisiae sp. boulardii. Sc. boulardiid võib võtta igal ajal: kas koos söögiga või mitte. Biolatte Boulardii sobib ka neile, kes kannatavad pärmiallergia käes, kuna tegemist ei ole tavalise pärmiga.

Biolatte Oy filosoofia järgi on tervis nagu kolmnurk, mille harud on kas aju, keha ja seedesüsteem või meel, vaim ja keha.

Haigus põhjustab valu, aju registreerib selle ja saadab seedesüsteemile käsu luua vajalikke molekule, mis immuunsüsteemi või vereringe kaudu liiguvad kohta, kus häire või valu tekkis. Kui aju ei tööta õigesti, võib käsk seedesüsteemile hilineda või sootuks puududa. Nii juhtub tavaliselt siis, kui võtta valuvaigisteid või muid ravimeid. Kui seedesüsteem ei tööta korralikult, siis miljonid reaktsioonid, mis mõjutavad molekulide tootmisprotsesse, aeglustuvad või on häiritud, mistõttu tervenemine võtab palju rohkem aega. See võib aga pikas perspektiivis põhjustada komplikatsioone.

Seega ladina vanasõna „terves kehas terve vaim” peab paika. Soolefloora eriti tähtis roll on toota antikehi IgA ja IgM. On äärmiselt oluline mõista, et just see floora kinnitub limaskesta valgulisele pinnasele tänu polüsahhariididele, millest tulenevalt on nad omavahel seotud.

Kui limaskest on kahjustunud, võib see põhjustada raskeid haigusi. On teateid, kuidas ravimid (nt antibiootikumid) ja vaktsiinid (nt poliomüeliidi vaktsiin) võivad kuivatada soolestiku limaskesta: limaskest kahjustub, muutub poorseks ja võimaldab patogeenidele vereringesse pääseda, sellele võivad järgneda infektsioonid. Need infektsioonid kahjustavad veel rohkem limaskesta ja soolestiku mikrofloorat.

Saccharomyces cerevisiae boulardii on mikropärm, mis kasvab hästi kehatemperatuuri juures. See on halli värvi ja selge pärmi aroomiga ning aitab kaitsta ja parandada kahjustatud limaskesta. Terve limaskest väldib või aeglustab patogeene vereringesse sattumast.

Toitumissoovituste näol ei ole tegemist tervishoiuteenusega. Soovituste järgimine võib aidata kaasa haiguste taandumisele ja/ või haigusnähtude ennetamisele, kuid ei asenda ravi ega ravimeid. Toitumisnõustamise käigus ei kinnitata ega välistata meditsiinilisi diagnoose. Tervist puudutavate küsimustega pöördu alati oma pere- ja/ või raviarsti poole.

Vaata kasutatud kirjanudst
  • ©Haerm.ee | Kõik õigused kaitstud 2024
  • Kodulehekülje sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes muul viisil ja kohas ilma Härm OÜ kirjaliku loata. Avalikustamisel peab säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks.