Vikerkaar minu kõhus

"Vikerkaar minu kõhus“ on vahva kogupere mäng, mis innustab nii suuri kui ka väikeseid toituma värviliselt ja mitmekülgselt. Seda mängides õpib laps mitmekülgselt ja tasakaalustatult toituma ning, mis kõige tähtsam, saab vajalikke teadmisi toitumisest kogu eluks.

HOIATUS! Ei sobi väikeste osade tõttu lastele alla 36 kuu. Lämbumisoht!

20,00 €

Vaata ostukorvi
Üle 60€ ostu puhul on TASUTA TRANSPORT Itella SmartPost pakiautomaati!
Lisainfo

Kuidas teile tundub mõte terve vikerkaar enda kõhtu peita? Kõlab ju maagiliselt! Uskuge, maagiat on vikerkaare teie laste kõhtu peitmises küllaga.

„Vikerkaar minu kõhus“ on vahva koguperemäng, mis innustab nii suuri kui ka väikeseid värviliselt ning tasakaalustatult toituma.

Mängus on põhjalikud tervislikku toitumist selgitavad soovitused ning selle mängulisus tekitab hasarti. Mängu abil õpib laps tervislikult ning tasakaalustatult toituma ning, mis kõige tähtsam, saab vajalikke teadmisi toitumise kohta kogu eluks.

Kindlasti on sellise mängu puhul oluline ka trükkimise protseduur. Tervislikku eluviisi õpetav mäng tuleb trükkida ka „tervislikult“ ning seda nii keskkonna säästmise kui ka materjalide kasutuse mõttes. Sellepärast otsustasime, et mäng trükitakse taaskasutatud paberile ning printimiseks kasutatakse looduslikke tervisele ohutuid taimseid trükivärve.

Mängus on jagatud laste soovituslik päevamenüü kaartidele laiali, seega köögiviljad-, puuviljad ja marjad on värvide järgi (kollane, punane, roheline, purpurne ja valge) ning lisakaartidel on valkude kaardid (taimsed, loomsed eraldi), täisteravilja kaart, joogi sh mahla kaart ja õli kaart. Mängus on võimalik saada iga päev ühe punkti ning koguda boonuspunkte. Punkti saab laps siis kui on kokku kogunud 3 erinevat värvi köögivilja-puuvilja-marjakaarti, ühe valgu kaardi, ühe teravilja kaardi, joogi ja õli kaardid.

Iga pere otsustab, kuidas last punktide eest premeerida. Lisaks saab mängus boonuspunkte — näiteks mõne uue köögivilja proovimise, poes toiduainete valimise, toiduvalmistamise või lauakatmise eest. Mäng annab lapsevanemale kõik vajalikud juhiseid ja toetavad näpunäited. Lisaks sellele on mängus ka kõikide köögiviljade, marjade ja puuviljade koondtabel millele saavad lapsed kõik oma elus proovitud maitsed kirja panna ning soovi korral ka seal teiste pereliikmetega võistelda.

Meeskonnast

Küllike - mängu autor
2 poja ema.

Toit olgu sinu ravim ja ravim sinu toit.  – Hippokrates

Olen toitumis-, imetamis- ja kogemusnõustaja ning näen igapäevaselt, et terveks olemiseks on vaja tagada lapse jaoks nii tervislik toidulaud, kui ka piisavalt janujoogina kraani vett, aktiivset liikumist ja stressitasemega tegemist. Sama oluline on ka rahulik ja paraja pikkusega uni. Olen aastaid tundnud huvi tervisliku toitumise vastu. Kuna olen kahe lapse ema, on minu jaoks eriti südamelähedane laste tervislik toitumine nii kodus kui ka lasteaedades ja koolides ning väljas süües. Mind üllatas see, et Eestis on avaldatud väga vähe lastele tervislikku toitumist õpetavaid materjale. Siit tekkiski mõte luua üks tervislikku toitumist õpetav (kogupere)mäng, mida saab mängida nii pereringis kui ka lasteaias ja koolis.

Annika - meeskonna liige
Tütre ema

Minu huvi tervislikuma toitumise vastu sai alguse last oodates. Viimaste aastatega olen ammutanud palju erinevat informatsiooni ja saanud teadlikumaks. Nüüd ongi saanud minu eesmärgiks saada tervis korda toitumise abil, toetada lapse arengut ning tõsta enda ja lapse immuunsust.

Laura Linna
Mängu kujundaja/illustraator

Olen väiksest peale tegelenud kunstiga. Ka praegune töö on seotud joonistamise ja kujundustööga. Jooga praktiseerijana katsun elada teadlikult ja huvitun sellest, kuidas toitun, sest olen ju see, mida söön.
Kui sain pakkumise osaleda mängu „Vikerkaar Minu kõhus“ projektis, võtsin selle heameelega vastu.

  • ©Haerm.ee | Kõik õigused kaitstud 2023
  • Kodulehekülje sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes muul viisil ja kohas ilma Härm OÜ kirjaliku loata. Avalikustamisel peab säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks.